ZEBRALIŚMY 960 EURO NA FUNDACJĘ „KASISI”!


W tym roku nasza szkoła włączyła się w III edycję ogólnopolskiej akcji „Ozłacamy Kasisi”, której celem była zbiórka pieniędzy na fundację Szymona Hołowni (www.fundacjakasisi.pl). Kasisi to wioska misyjna w Zambii, w której pracują polskie misjonarki, a fundacja pomaga chorym i osieroconym dzieciom tam mieszkającym.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ samodzielnie zaproponowali sposób zebrania pieniędzy i entuzjastycznie przystąpili do realizacji projektu. Szczególnie dziękujemy uczniom klas piątych i szóstych, którzy bardzo zaangażowali się w zbiórkę. Wymyślona i przeprowadzona przez nich akcja sprzedaży w szkole własnoręcznie upieczonych ciast, ciasteczek i naleśników okazała się ogromnym sukcesem. Przez cały maj (bo wtedy realizowaliśmy projekt) ze sprzedaży wypieków zebraliśmy dzięki naszym uczniom aż 330 euro!
Ale to nie wszystko. Jako główne działanie podczas finału akcji szóstoklasiści zaproponowali loterię, którą przeprowadziliśmy 10 czerwca, w trakcie szkolnego Dnia Dziecka. Dochód ze sprzedaży losów wyniósł 630 euro! Nie udałoby się jednak tego osiągnąć, gdyby nie pomoc sponsora, czyli redakcji „Gazetki”, oraz wszystkich tych, którzy przynieśli fanty – zabawki i książki. Jeszcze raz Wam dziękujemy!

Dochód z całej akcji, czyli 960 euro, zostanie przelany na polskie konto fundacji „Kasisi” w lipcu.