PROJEKCJA FILMU "MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE"

Fundacja Filmowa im. M. Kolbe zaprasza na projekcję  filmu "Miłość i Miłosierdzie"  ("Love&Mercy"),

 

 który będzie miał dwa pokazy w kinach w Belgii

 

28 kwietnia Kinepolis w Antwerpen (godz. 16.45) i Brussel (godz. 17.00)

 

Link do rezerwacji biletów:

 

http://bit.ly/mm_belgia

 

na facebooku

 

https://www.facebook.com/pg/kinopolskie.be/posts/

 

Następne projekcje planowane w maju.

 

Dodatkowe informacje w załącznikach.

 

 

Polska zakonnica, która została świętą oraz cudowny obraz, który przedstawia prawdziwy wizerunek Jezusa

 

 

Klucz do największej tajemnicy wiary w belgijskich kinach w Antwerpii i Brukseli już 28 kwietnia 2019

 

„Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata to film, który opowiada nieznaną dotąd historię powstania kultu Bożego Miłosierdzia – dzieła życia świętej Faustyny Kowalskiej. Świadectwo polskiej zakonnicy, zapisane w słynnym na cały świat „Dzienniczku” oraz cudowny obraz, który zleciła namalować, dały początek ogólnoświatowemu ruchowi, który rozprzestrzenił się pomimo papieskiego zakazu. Prezentujemy zwiastun produkcji, która zachwyciła watykańskich emisariuszy i międzynarodowych dziennikarzy podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Film odkrywający związki pomiędzy cudownym obrazem z Wilna a Całunem Turyńskim – jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa.

 

„Miłość i Miłosierdzie” / „Love & Mercy” – oficjalny zwiastun filmu:

https://youtu.be/S-GojWunjYo

 

rezerwacja biletów: http://bit.ly/mm_belgia

 

 

Fot. Aleksandra Kamińska

 

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów „Najlepszy” i „Listy do M. 3”. W filmie „Miłość i Miłosierdzie” wystąpili również: Macieja Małysa, który zagrał u boku samego Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji „Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in.  produkcji „Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.

 

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

 

Gatunek: historyczny/dramat/religijny

Produkcja:Polska 2019

Reżyseria i scenariusz: Michał Kondrat („Dwie korony”)

Produkcja: Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe, TVP

Obsada: Kamila Kamińska („Najlepszy”, „Listy do M. 3”), Maciej Małysa („Pod Mocnym Aniołem”, „Jan Paweł II”, „Prawo ojca”), Janusz Chabior („Klecha”, „Kobiety Mafii”, „Botoks”, „Wyklęty”, „Wołyń”), Remigiusz Jankowski („Wołyń”, „Generał Nil”), Piotr Cyrwus („Pan  Tadeusz”, „Bóg w Krakowie”, „Wyklęty”), Jacek Borkowski („Na plebanii w Wyszkowie”, „Czarna plaża”), Tadeusz Chudecki („Dwie korony”, „Chemia”, „Miasto 44”)

 

 

Kondrat-Media sp. z o.o.

ul. Mickiewicza 22 lok.4 , 01-551 Warszawa

Kondrat-media.plIloveandmercy.plI facebook I kolbe.org.pl