PODARUJ SERCE!!! 29.11,01.12,02.12-Wielki kiermasz bożonarodzeniowy

 

 
 

 

Podaruj serce!!!

 

29.11,01.12,02.12-Wielki kiermasz bożonarodzeniowy

 

 • Cała akcja ma 2 szczytne cele.

 • Zachęcamy wszystkie dzieci, nauczycieli i rodziców do przygotowania  kiermaszu.

 • Możesz włączyć się w ta akcję poprzez :dowolną kwotę pieniężną, upieczenie ciasta, przyniesienie atrakcyjnych rzeczy(ozdoby świąteczne, stroiki, bombki itp.)

   

           Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im. dr. Ireny im. dr Ireny Białówny mieści się w Białymstoku, przy ul. 11 listopada 6. Zapewnia dzieciom całodobową opiekę oraz wychowanie, realizuje zadania typu interwencyjnego i socjalizacyjnego, a także łączy dzienne i całodobowe działania terapeutyczne, interwencyjne i socjalizacyjne skierowane na dziecko i rodzinę. Przeznaczona jest dla dzieci pozbawionych całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Wychowankowie mogą w niej przebywać do pełnoletniości lub najdłużej za zgodą dyrektora do 25- go roku życia, jeśli kontynuują naukę.


  Marta Kuźniak – 15 lat ze Słupska,choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Urodziła się w 26. miesiącu ciąży, ważyła 800 gramów. Stwierdzono u niej mózgowe porażenie dziecięce i lekarze nie dawali jej większych szans na rozwój.

  Dziś potrafi samodzielnie siedzieć, próbuje chodzić z pomocą dorosłych. Nie potrafi mówić, ale uczy się porozumiewać ze światem za pomocą znaków i symboli. Rodzice chcą jej zapewnić  jak największą samodzielność. Niezbędne dla jej dalszego rozwoju są codzienne, specjalistyczne zajęcia rehabilitacyjne. Są one bardzo kosztowne, a nie są refundowane przez NFZ.


                        Dom Dziecka i Marta bardzo potrzebują  Naszego  wsparcia.   

                              Serdecznie zapraszamy!!!

              Jeśli można trzeba pomagać!!!