PASOWANIE NA UCZNIA

Ślubowanie klas pierwszych to niezwykła uroczystość szkolna. Najmłodsi uczniowie oczekują na nią z niecierpliwością. Jest to też ogromne przeżycie dla rodziców i nauczycieli.

W tym roku uroczystość odbyła się 20 października 2018. W poczet uczniów naszej szkoły zostały przyjęte dzieci z siedmiu klas pierwszych. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego.
Ceremonia poprzedzona była Mszą Świętą z okazji święta Patrona Szkoły – Jana Pawła II. Dodatkową okazją do świętowania była zbliżająca się 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla podkreślenia tego wydarzenia wszyscy uczniowie założyli biało-czerwone birety a w części artystycznej nie zabrakło wierszy i piosenek o Ojczyźnie.
„Ślubuję! - być pilnym i wzorowym uczniem,
należycie wypełniać swoje obowiązki,
pomagać słabszym i młodszym od siebie,
kochać swoją ojczyznę i zawsze o niej pamiętać,
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”
Te słowa wypowiedzieli uczniowie klas pierwszych. Po ślubowaniu s. Dorota, kierownik naszej szkoły dokonała symbolicznego pasowania i przyjęła dzieci do grona społeczności szkolnej. Następnie wszyscy otrzymali dyplomy, znaczki i upominki. Były też pamiątkowe zdjęcia. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego zapewniła o troskliwej opiece ze strony starszych kolegów w szkole. Pierwszoklasistom życzymy wiele radości z codziennej podróży w ciekawy świat nauki, samych sukcesów, oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Natomiast całemu Gronu Pedagogicznemu zadowolenia ze swoich wychowanków.