LEKTURY

SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa 1

1. Julian Tuwim - "Warzywa" (podrecznik)

2. Wladyslaw Belza - "Katechizm polskiego dziecka" (podrecznik)

3. Maria Kownacka - "Plastusiowy pamiętnik" (fragmenty)

4. Joanna Papuzińska - "Nasza mama czarodziejka" (fragmenty)

5. Jan Brzechwa - "Zaba" (podrecznik)

6. Hanna Lochocka - "O wrobelku Elemelku" (fragmenty)

7. Julian Tuwim - "Abecadlo" (podrecznik)

 

Klasa 2

1. Waldemar Cichoń - "Cukierku, ty łobuzie"

2. Hans Christian Andersen - "Calineczka"

3. Alina i Czesław Centkiewiczowie - "Zaczarowana zagroda"

4. Jan Antoni Grabowski - "Czarna owieczka"

 

Klasa 3

Do przeczytania w domu:

1. Joanna Papuzińska - "Asiunia" (wrzesien)

2. Czesław Centkiewicz - "Anaruk chłopiec z Grenlandii" (luty)

3. Maria Krüger - "Karolcia" (maj)

4. Roman Pisarski - "O psie, który jeździł koleją" (czerwiec)

Czytane na lekcji:

1. Janina Porazinska - "Basn o dwunastu miesiacach" (styczen)

2. Hans Christian Andersen - "Brzydkie kaczatko" (marzec)

 

Klasa 4

1. Jan Brzechwa – „Akademia pana Kleksa”

2. Andrzej Maleszka – „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”

3. Wybór baśni (podręcznik)

 

Klasa 5

1. Paweł Beręsewicz – „Jak zakochać Kaśkę Kwiatek”

2. Paweł Beręsewicz – „Noskawery”

3. Wybór bajek (podręcznik)

 

Klasa 6

1. Dorota Terakowska – „Władca Lewawu”

2. Marcin Szczygielski – „Za niebieskimi drzwiami”

3. Wybór legend (podręcznik)

 

Klasa 7

1. Andrzej Sapkowski – „Wiedźmin” opowiadanie z tomu „Ostatnie życzenie”

2. Ignacy Krasicki – „Żona modna” (podręcznik)

3. Adam Mickiewicz – „Dziady” cz. II (podręcznik)

4. Aleksander Fredro – „Zemsta” (podręcznik)

 

Klasa 8

1. Aleksander Kamiński – „Kamienie na szaniec”

2. Barbara Kosmowska – „Pozłacana rybka”

3. Juliusz Słowacki – „Balladyna” (podręcznik)

4. Sławomir Mrożek – „Artysta” (podręcznik)

 

LICEUM

Klasa 1

1. Jan Parandowski – „Mitologia” - wybrane mity

2. Biblia – wybrane fragmenty

3. Jan Kochanowski – „Odprawa posłów greckich”

4. Henryk Sienkiewicz – „Qvo vadis” – fragmenty

5. Dorota Terakowska – „Tam, gdzie spadają anioły”

 

Klasa 2 - liceum 4-letnie

1. Adam Mickiewicz - "Dziady" część III (fragmenty)

2. Juliusz Słowacki - "Kordian" (fragmenty)

3. Bolesław Prus - "Lalka" (fragmenty)

 

Klasa 2 - liceum 3-letnie

1. Adam Mickiewicz - "Dziady" część III (fragmenty)

2. Juliusz Słowacki - "Kordian" (fragmenty)

3. Bolesław Prus - "Lalka" (fragmenty)

4. Władysław S. Reymont - "Chłopi" (fragmenty)