DZIEŃ FLAGI I ŚWIĘTO POLONII

 

W niedzielę 30 kwietnia w kościele Notre Dame de la Chapelle odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Flagi i Święta Polonii. Organizatorami tego wydarzenia byli Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii Artur Orzechowski oraz Prezes Rady Polonii Belgijskiej Józef Ptaszyński we współpracy z Ks. Rektorem Polskiej Misji Katolickiej o. Ryszardem Sztylką OMI.

 

Uroczystą Mszę Św. uświetnił Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Kujawia”. Cała uroczystość odbyła się w asyście Pocztu Sztandarowego Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz pocztów organizacji Polonii Belgijskiej. Zaprezentowane również zostały wszystkie flagi i sztandary Polonii Belgijskiej, świadczące o naszej długoletniej obecności na ziemi belgijskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele społeczności naszej szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Niektórym przypadł zaszczyt wystąpienia w reprezentacji pocztów sztandarowych. Na koniec odbył się koncert młodzieżowej orkiestry, która wykonała wiązankę melodii polskich tańców narodowych.

 

Cała uroczystość miała podniosły charakter i była wymownym manifestem przywiązania do Ojczyzny i poszanowania narodowych tradycji.